Головні новини

Володимир Крижанівський: "Наступного року переходитимемо на систему "осінь-весна"

Голова Івано-Франківської міської федерації футболу Володимир Крижанівський в інтерв'ю Футбольному Франківську розповів про стан справ у міському футбольному господарстві, подальші плани та ветеранську збірну міста.


- Давайте підіб'ємо підсумки першого кола. Хто з команд здивував, а від кого навпаки, очікували більшого?
- "Крихівці" стабільно відіграли перше коло, перемігши у всіх зустрічах. Та от на кубок у них не склалось. Приємно здивувала команда з Рибного ("КіК" - прим.). Спочатку дещо невпевнено стартувала в чемпіонаті, та згодом набрала оберти і дуже сильно відіграла матч за Суперкубок, фінал кубка, перемігши в обох турнірах. Щодо кубків то Рибне виступає стабільно - вже третій рік поспіль перемагає у кубку Івано-Франківська.

На старт другого кола у нас одна втрата - "НАВС" припинив участь у турнірі. Дуже шкода, адже енергійна, молода команда. Досить цікаво грали. Думаю, по ходу чемпіонату набрали би "свої" очки. Причиною припинення участі стало те, що команда не змогла з'явитись на всі ігри - то не виходило з навчанням, то ще інші причини. Звісно шкода, адже перспективна була команда.

Як і торік, "Інваспорт" братиме участь у турнірі поза конкурсом. Задля популяризації футболу в місті було прийнято рішення включити "Інваспорт" у турнір. Хлопці грають у своїх турнірах серед гравців з вадами слуху, виграють медалі. На жаль, ми не можемо повноцінно включити команду у розіграш, адже гравці заявлені в Єдиній базі даних ФФУ за різні команди. А там, як відомо, діє правило "один гравець - один клуб".

- Як і торік не проводиться чемпіонат Івано-Франківська серед юнацьких складів. Чому склалась така ситуація?
- Наразі це зробити проблематично. У нас є багато футбольних шкіл, вихованці яких задіяні у інших чемпіонатах. Зокрема у ДЮФЛ України зіграють "Ніка", "Ураган", "ДЮСШ-3", "Прикарпаття". Крім того, є обласні змагання ДЮФЛ (U-14, U-16, U-18), а також районні змагання куди йдуть грати хлопці. Участь у юнацькому чемпіонаті додала б складнощів командам-учасницям, адже це додаткові витрати, але основна проблема - це те, що всі юні футболісти задіяні в інших змаганнях.

- Чи плануєте проводити дитячі змагання?
- Так, ми тісно співпрацюємо з Департаментом молодіжної політики та спорту і вже восени плануємо провести етап турніру "Шкіряний м'яч" серед дітей. Та й у загальному плануємо співпрацювати з Департаментом у питаннях дитячого та юнацького футболу в місті.

- Багато районних змагань вже перейшли на систему "осінь-весна". Як Ви ставитесь до такого переходу і чи можливий найближчим часом перехід міського чемпіонату на систему "осінь-весна"?
- На наступний рік ми так само переходитимемо. Ми вже обговорювали це питання з представниками команд, на Виконкомі ІФМФФ, тож вирішили, що навесні проведемо короткий чемпіонат. Наразі є рекомендації ФФУ та ІФФФ переходити на таку систему проведення змагань. До того ж, це потрібно, щоб переможець чемпіон міста міг стартувати в Кубку чемпіонів міста та районів області. У сезоні 2017/2018 Івано-ФРанківськ у кубку чемпіонів представлятимуть "Крихівці", які виступатимуть на правах чемпіона міста-2016. Наступного року переможець короткого чемпіонату-2018 зіграє у кубку чемпіонів 2018/2019.

- Як відбувається робота з суддівським корпусом в ІФМФФ?
- На даний момент з суддівством у нас найбільша проблема. Стабільного арбітражу у нас немає. Та нам ідуть назустріч обласна федерація, яка допомагає залучити до ігор міського чемпіонату суддів, що незадіяні в обласних турнірах. Також у питаннях арбітражу співпрацюємо з Тисменицькою РФФ, що також виділяє нам арбітрів. На даний момент маємо двох арбітрів, що стабільно судять виключно чемпіонат міста. Буває у них навантаження, що потрібно відсудити одразу два матчі на день. Але хочу подякувати і обласній федерації і Тисменицькій РФФ, що йдуть нам на зустріч у питаннях арбітражу.

- Перед початком другого кола  вовчинецька "Бистриця" змінила назву на "Ніка-2-Вовчинці". Що можете розповісти про клуб?
- У новому сезоні у чемпіонаті Укрїни серед юніорів (U-19) зіграє франківська "Ніка". Для того, щоб футболісти могли мати більше ігрової практики "Ніка" підписала договір про співпрацю з командою з Вовчинців. Саме на вовчинецькому стадіоні "Ніка" проводитиме домашні матчі в чемпіонаті U-19. Юні футболісти будуть більше задіяні, адже виходитиме так, що у середу хлопці гратимуть юніорський чемпіонат, а вже у неділю боротимуться в чемпіонаті міста.

- На яких стадіонах цьогоріч проходить чемпіонат Івано-Франківська? 
- Команди приміських сіл грають вдома (Хриплин, Микитинці, Вовчинці, Крихівці, Опришівці), "Легіон" виступає в Майдані, "КіК" грає у Рибному. Команда "АТО" має домовленість про проведення матчів в Микитинцях, тоді як "Благо" свої домашні матчі зіграє на новому стадіоні у с. Угорники. По суті, всі команди-учасниці чемпіонаті міста, крім "АТО", мають свої стадіони.

- Раніше ви загадали ветеранську збірну Івано-Франківська. Розкажіть більше про неї.
- Згідно регламенту у складі збірної можуть виступати гравці, що проживають в м. Івано-Франківську або виступали у складі "Прикарпаття"/"Спартака". Я особисто займаюсь тією командою, організовую, треную. Літо - це сезон відпусток, тож не у всіх є можливість грати. Є ігри, коли у заявці 27 чоловік, а є такі, на які ледь 11 футболістів назбируємо. Є серйозна варіація складу, адже люди зайняті, в кожного свої справи, сім'ї, робота. Наразі дійшли до півфіналу чемпіонату області серед ветеранів. Хочеться довести, що ми обласний центр і можемо виступати і у ветеранському футболі на найвищому рівні.

Андрій Мокляк, Футбольний Франківськ