Головні новини

Арбітри з Прикарпаття підтвердили професійну майстерність

З 12 по 15 липня у Києві пройшов передсезонний навчально-тренувальний збір для арбітрів та асистентів арбітра Професіональної футбольної ліги і чемпіонату Прем'єр-ліги U-19. 


Протягом чотириденних столичних зборів арбітри та асистенти арбітра пройшли тестування з Правил гри та успішно впоралися із відео-тестом УЄФА. Для офіційних осіб матчу були проведені теоретичні заняття під орудою досвідчених інструкторів, на яких піднімались теми щодо змін та доповнень до Правил гри IFAB у 2018 році, а також командної взаємодії на футбольному полі.

Обговорювались теми щодо необачності та застосуванні надмірної сили, ситуацій, пов'язаних з протестами та симуляцією на футбольному полі, неправомірними діями руками та позбавлення суперника очевидної гольової можливості забити м'яч. Для асистентів арбітра провели заняття з сучасного трактування положення "поза грою" під орудою відомого італійського фахівця, інструктора FIFA Джованні Ставанато.

В останній день зборів на арбітрів очікував комплексний фітнес-тест FIFA з фізичної підготовки. Тест FIFA для арбітра включав в себе тести RSA (Repeat Sprint Ability) і YO-YO Intermittent. Натомість асистенти арбітра склали одразу три випробування CODA (Change of Direction Ability), RSA (Repeat Sprint Ability) і ARIET (Assistant Referee Intermittent Endurance Test).

Свою фахову майстерність під час НТЗ у Києві підтвердили арбітрів з Прикарпаття - Анастасія Романюк, Іван Салаш, Ігор Дебенко, Юрій Синишин, Тарас Семанюк і Мирослав Липко, а Богдан Морозюк за підсумками зборів підвищив свою кваліфікацію і вже в сезоні 2018/2019 працюватиме на матчах Другої ліги ПФЛ у якості асистента арбітра. Раніше один з найперспективніших випускників Івано-Франківської школи футбольного арбітра працював лише на матчах чемпіонату Прем'єр-ліги U-19.

Прикарпатські арбітри у змаганнях ПФЛ/УПЛ сезону 2018/2019: 
Перша ліга: 
Анастасія Романюк (арбітр, Івано-Франківськ), Іван Салаш (арбітр, Калуш), Ігор Дебенко (асистент арбітра, Івано-Франківськ), Юрій Синишин (асистент арбітра, Івано-Франківськ)
Друга ліга: 
Тарас Семанюк (асистент арбітра, Івано-Франківськ), Богдан Морозюк (асистент арбітра, Івано-Франківськ)
Чемпіонат U-19: 
Мирослав Липко (арбітр, Городенка)