Головні новини

"Ніка-Вовчинець" змагатиметься у чемпіонаті області

26 липня в офісі Івано-Франківської обласної федерації футболу відбулись організаційні наради з президентами, тренерами та представниками футбольних клубів (команд) учасників обласних чемпіонату з футболу у першій лізі та першості у другій лізі сезону 2018-2019 років.


На початку наради перший заступник голови ІФФФ Тарас Клим доповів присутнім, що від футбольних клубів (команд) Комітетом з проведення змагань ІФФФ було отримано 9-ть письмових листів-підтверджень та клопотань.

Чемпіон області ФК "Галич" разом із коломийським "Покуттям" у наступному сезоні буде виступати у чемпіонаті України серед аматорських команд, де від Івано-Франківської області може приймати участь не більше двох представників. Футбольний клуб "Калуш" вирішив спробувати свої сили у національному чемпіонаті другої Професіональної футбольної ліги.

У зв'язку зі скрутним фінансовим становищем припинила участь у обласних змаганнях команда "Придністров'я" (Тлумач). Закінчив свої виступи також "Колос Городенківщини" (Городенка) – команда повернула свою історичну назву "Чайка" (Вільхівці), і у наступному сезоні прийматиме участь у чемпіонаті Городенківського району.

Для формування першої ліги на сезон 2018-2019 років, кількісний склад якої має складатись з 14-ти футбольних колективів, згідно Регламенту обласних змагань з футболу сезону 2017-2018 років (п. 5.18) до когорти найсильніших футбольних клубів області мали долучитись переможець та "срібний" призер другої обласної ліги. На жаль, СФК "Богородчани" взагалі відмовився від участі в обласних змаганнях. У підсумку, до першої ліги перейшла тільки краща команда першості – "Кремінь" (Пістинь).

Згідно Регламенту обласних змагань з футболу сезону 2017-2018 років (п. 5.19) у випадку відмови команди другої ліги від переходу до першої ліги, це право надається команді, яка посіла у підсумковій турнірній таблиці другої ліги наступне місце після команди, яка відмовилася від переходу у першу лігу, та яка має відповідну для змагань чемпіонату області клубну інфраструктуру. Даною можливістю підвищитися у класі ніхто з представників обласної першості не скористався.

Натомість, на засіданні було розглянуто листа від президента футбольного клубу "Ніка-Вовчинець" (Вовчинець) Юрія Шулятицького з клопотанням допустити команду, яка буде приймати участь у змаганнях ДЮФЛ України U-19, до участі у першій обласній лізі. Враховуючи ситуацію (непарна кількість учасників), яка склалась у обласному чемпіонату; знаючи професіоналізм Юрія Юрійовича; представники футбольних клубів одноголосно підтримали клопотання "Ніки-Вовчинець". Остаточне рішення буде прийматись на засіданні Виконавчого комітету ІФФФ.

У підсумку було затверджено наступний склад учасників першої ліги обласних змагань з футболу сезону 2018-2019 років: 
1. "Нафтовик" (Долина)
2. "Карпати" (Брошнів-Осада)
3. "Вихор" (Ямниця)
4. НФК "Бурштин" (Бурштин)
5. "Прикарпаття-Тепловик" (Івано-Франківськ) – таку назву буде мати команда "Тепловик-ДЮСШ №3" у наступному сезоні 
6. ФК "Битків" (Битків)
7. ФК "Турка" (Турка)
8. "Бескид" (Долина)
9. "Кремінь" (Пістинь)
10. "Ніка-Вовчинець" (Вовчинець)

За матеріалами прес-служби ІФФФ